Zuzanna Hope

Zuzanna Hope

Zbliżający się okres wakacji, to czas urlopów i odpoczynku. Pomimo niezaprzeczalnego piękna naszego morza, może warto, wolny czas spędzić na odkrywaniu naszych gór.
Góry, poprzez swą bezkresność krajobrazu i potęgę geograficzną, pozwalają na długie piesze wyprawy oraz słaniają do chwil przemyśleń.
Przestawiamy dziś pracę – dyptyk „Mountain” Zuzanny Hope pochodzący z warszawskiej galerii „Xanadu”.
Zuzanna Hope, urodzona w 1983 roku w Gdańsku, Artystka, zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym, ale eksperymentuje również z fotografią. Ta pochodząca z artystycznej rodziny malarka, od najmłodszych lat mająca styczność z arystyczną bohemą, od dzieciństwa kształtowała swoje poglądy dotyczące sztuki. Artystka swoje dorosłe lata życia spędziła pracując twórczo w Wielkiej Brytanii (Londynie i Oksfordzie). Obecnie na stałe mieszka w Portugalii. W górskim krajobrazie tego kraju, poświęca swój czas na realizację malarskich pomysłów.

Zuzanna Hope jest członkiem awangardowej, artystycznej grupy Division Zero, docenianej przez lokalne media za jej oryginalność i świeżość. Galeria Division Zero mieści się w Porto (Portugalia). )