Wioletta Wnowska

Wioletta Wnowska

 

Chwila zamyślenia …. modlitewny, czy seksualny gest

Prezentujemy dziś pracę Wiolety Wnorowskiej, absolwentki Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie. Praca stanowiąca czesc dyplomu artystki, wyrazista w kolorze, monumentalna w wymiarze.

Ręce złożone wskazujące na gest modlitwy.

Czerwone rękawiczki, skojarzenie o podbarwieniu erotycznym, może wręcz grzecznym, czy zbrodniczym.

Obraz kontemplacyjny, ale działający na naszą podświadomość, budząc niepokój.

Jak mówi sama artystka, wybiera w swej twórczości przedmioty pozornie nieistotne. Poprzez zmianę ich skali, czy wyabstrahowanie sprawia, ze nabywają cech mogą wydawać się nacechowane traumą, na nabierają skojarzeń mającymi politycznych lub intymnnych.

Jak odbieramy sztukę jest dalece zależne od naszych własnych skojarzeń, od tego, czy sami się w niej doszukujemy, jak ją odbieramy.

Kontemplacyjność przedstawianego obrazu połączona z jego niejednoznacznością oraz kontrowersyjnością jest, dla nas, siłą tego dzieła….

Biografia:

Wioletta Wnowska urodziła się w roku 1987.

W latach 2011-2013 studiowała w ramach Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie

W 2013 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni Leona Tarasewicza.

Nagrody:

1. Nagroda im. prof. Józefa Szajny dla studentów i absolwentów ASP w Warszawie (2011);

2. I nagroda w Dance – my life and love za dokument w konkursie filmowym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA w Mościcach, 2013.