Piotr Szczur

Piotr Szczur

racą, jaką nabyliśmy w warszawskiej galerii „Prageleria”, a o której chcemy dziś powiedzieć, są „Śmieci” Piotra Szczura.
Jest to kolejna już praca tego Artysty w naszej kolekcji.
Praca, nie tylko ciekawa artystycznie, polecamy prace Pana Piotra, który jest artystą o ugruntowanej pozycji na rynku polskim, co potwierdza choćby jego obecność w Kompasie Sztuki, najciekawszych malarzy młodego pokolenia.
Jest On również jednym z ulubionych artystów właściciela Pragalerii, którego serdecznie pozdrawiamy 🙂
Śmieci, choć w samej treści pracy odnoszą się do dóbr, jakie wyrzucamy, ale dla nas ma dużo szersze znaczenie i nasuwa nam na myśl, wszystko, co tak powszechnie otacza nas w dzisiejszym świecie. Żyjąc w dżungli informacji, atakowani jesteśmy nadmiarem treszowych danych i wiadomości, których nie potrzebujemy.
Na bazie tej pracy, chcemy namówić Państwa, do kilku chwil dziennie lub dni w tygodniu, bez natłoku informacji wirtualnych. Chcemy zachęcić do spojrzenia wokół siebie, skupienia się na tym co otacza nas realnie….
Nadchodzący okres ciepłych dni, długich dni, sprawia, że oderwanie się od ekranów smartphonow, tabletów czy komputerów jest najlepszą drogą odkrycia „dżungli”, w której żyjemy. Poznajmy jej uroki, pozwólmy słońcu cieszyć naszą skórę, poczujmy wiatr we włosach, odwróćmy twarz od wirtualnej rzeczywiści.