gal02

„Próba zrozumienia chwili”
W naszej Galerii Art&Heart postaramy się zaprezentować Państwu polską sztukę współczesną sięgając po artystów niebanalnych.
Pierwszym z nich jest urodzony w 1991 roku w Kaliszu – Kamil Kmiecik . Ten młody artysta podejmuje w swej twórczości tematy życia codziennego, a myślą przewodnią jest, jak On sam wskazuje, próba zrozumienia chwil.
Kamil Kmiecik obecnie studiuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (@uap_uczelnia), jest Absolwentem Liceum Plastycznego w Kaliszu.
Jak sam mówi, malarstwo stanowi dla niego środek wyrazu, szczególny zapis miejsc jakie odwiedził. Jest forma pojednania z doczesnością.
W wywiadzie udzielonym dla Sopockiego Domu Aukcyjnego (@sopocki_dom_aukcyjny), gdzie przestawiana przez nas praca, stanowiła obraz promujący całą aukcję, powiedział, że tak jak niektórzy czują zacięcie do sportu, czy śpiewu, on odkrył w sobie powołanie do malarstwa.
Technika jego prac, inspirowana twórczością Bridget Rilay, wzięła swoj początek w malarstwie optycznym, gdzie kompozycja pasów tworzy obraz. Te obrazy, linie układające się w rożny sposób, odbierane z odpowiedniej odległości, tworzą obraz, jaki pragnie przekazać nam artysta.
Obrazy takie, konstruowane z falujących linii, miałyby poprzez efekt migotania, w odbiorcy wywołać odczucie przepływu pewnego rodzaju energii. Zapewne przypatrując się obrazowi „Luwr” autorstwa Kamila Kmiecika, nie tylko nie możemy oderwać wzroku od bezkresnego ciagu linii, ale zastanawiamy się, co jeszcze chce przekazać nam artysta. `jak dalece, w swej iluzji optycznej, chce wciągając nas w klimat chwili, urok Paryża i zafascynowanie gmachem Luwru.
Należy nadmienić, że prace Kamila Kmiecika przestawiane były w ramach wystaw zbiorowych tak w Polsce, jak i zagranicą ( Wielka Brytania ). Jego obrazy mozna nabyć na aukcjach polskiej młodej sztuki tak Sopockiego DOmu Aukcyjnego (@…), jak i Art in House (@…).