gal 06

Kolejną z prac,artysty młodego pokolenia polskiej sztuki jaką chcemy się z Państwem podzielić jest praca „Lord Wixapol” autorstwa Kacpra Woźnego (@czerny.hoy).
Ta jakże inna od poprzednich, przedstawiająca obraz młodzieży bawiącej się ma wixapolu. Comiesięczna zabawa, na której osoby ubrane w dość obciachowe ortaliony, biorą udział w rodzaju szalonej zabawy, jeszcze do niedawna funkcjonujacej w granicach undergroundu, a obecnie coraz bardziej zdobywającej popularność.Zabawy te odbywały się juz w latach 90tych w opuszczonych halach, magazynach i stanowily istny raj dla amatorów narkotyków i klubowych rytmów.
Ale wróćmy do samego artysty, gdyż jest artystą wyjątkowym. Ten, urodzony w roku 1998, uczeń Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie, był dwukrotnie Laureatem Międzynarodowego Biennale Autoportretu. Godny uznania jest również fakt, że w roku 2016 otrzymal indeks na dowolną z polskich akademii. Wyroznienie za osiąnięcia artystyczne otrzymał z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Artysta ten, wzoruje się na twórczości Jana Stanisławskiego, Diego Velazqueza, Johna Singera, czy Aleksandra Gierymskiego.
Trzymamy za niego kciuki i chętnie będziemy przyglądać się jego kolejnym postępom.